SPORTBAR

GENEZA, ROZWÓJ I KONIEC TEAM SPORTBAR
W 2009 r grupa przyjaciół (dobrych znajomych) postanawia założyć drużynę darta. Chcą zawładnąć drugą ligą, dobrze się bawić i… nie awansować do pierwszej ligi. Mają grać w lokalu SportBar siedzieć na ławie (miały być gwiazdy) i dobrze się bawić. Rzeczywistość okazuje się jednak inna i… tak rozpoczyna się historia najlepszej i najbardziej utytułowanej jak do tej pory drużyny krakowskiego darta – TEAM SPORTBAR.
Pierwsze nazwiska - Janusz Szczęśniak, Daniel Ślusarczyk, Jacek Schneider, Przemek Bobrowski – to wyjściowa czwórka debiutanckiego sezonu drużyny o nazwie SB w Krakowskiej Lidze Darta.
W awansie do 1 ligi pomogli tez Rafał Paryż, Mateusz Jeleń, Iga Bobrowska, Joanna Łoj, Marek Amsterdam Radwański, Łukasz Adamczyk.
Po awansie do „ekstraklasy” w drużynie pozostaje tylko Bober, Janusz i Amsti…. na papierze, aby drużyna w ogóle mogła zagrać w kolejnym sezonie w wywalczonej po barażach z drużyną OMEGI pierwszej lidze.
Pierwszy sezon 1 ligi – łączymy siły z pokonaną OMEGĄ wzmacniamy się Paśkiem i w połowie sezonu Pająkiem (Mariusz Pająk Krzyżanowski – w połowie sezonu przegrywa mecz „o siebie” , i dołącza do SB jako pierwszy z wielkich pięciokrotnych zwycięzców Krakowskiej Ligi Darta) i w składzie – Gosia Cader Janusz Szczęśniak, Przemysław Bobrowski, Mariusz Krzyżanowski, Mateusz Paśko, Marek Radwański, Michał Krztoń (w jednym meczu pokonuje dwie największe gwiazdy ligi – Kciunia i Ola), Grzegorz Kraska i Piotr Moskal i utrzymujemy drużynę w „najwyższej klasie rozgrywkowej”.
Jest to też najlepszy sezon w dotychczasowej karierze Przemka który po półfinale Mistrzostw Polski 2011 r., półfinale SL 2011, dwóch zwycięstwach w GP Polski i kilku miejscach na podium, otrzymuje kwalifikacje do kadry narodowej i wyjeżdża do Turcji na puchar Europy 2012 gdzie wraz z drużyną zdobywa 5 miejsce po przegranej w ćwierćfinale z Anglią. Ponadto na arenie międzynarodowej występuje w Czech Open, Polish Open a na Litwie osiąga swój życiowy jak do tej pory sukces, zajmując 3 miejsce w Lithuenia Open 2011
Kolejny sezon, to już sezon mistrzowski. Janusz odchodzi a Przemek zostaje kapitanem. Chłopaki z Omegi zakładając Kryzys Squaad rezygnują, a do drużyny dołączają kolejni wielcy. Pierwszym z nich jest Krzysztof Galus – reprezentant Polski na pucharze świata w 2010 r. jedynka rankingowa POD, a co najważniejsze bardzo doświadczony zawodnik. Po nim do drużyny dołącza Piotr Bil, jeden z filarów naszych zwycięstw. Znakomity taktyk i jedyny oprócz Przemka kapitan mistrzowskiego SportBaru. Kolejni sportbarowcy to Tedi Kruczek, Łukasz Kamiński, Łukasz Kucharczyk, Staszek Wilk i nasz Śląski zaciąg – genialnie wtedy grający Mariusz Golly. W najważniejszych meczach pokonujemy drużynę HGW i odbierając im tytuł zostajemy po raz pierwszy mistrzami KLD.
Sezon 2012/2013 – drugi sezon mistrzowski - opuszczają nas Tedi i Wolf, a zasilają Mirosław Wiśniewski, Holender Bastin Jeltema i Czech Jarosław Czernik – kolejna wielka gwiazda i wieloletni kapitan Klimacików. Hahahahaha… stajemy się najbardziej międzynarodową drużyną Polskiego darta. Jest to też pierwszy z dwóch bardzo wyrównanych sezonów z drużyną Destroyer. Po remisie u nas przegrywamy w Bochni 3-7. Na szczęście Destyroyer gubi punkty w trakcie sezonu i w ostatnim meczu z Klimacikami wygrywamy 6-4 i z przewagą 1 pkt. Wygrywamy KLD
Sezon 2013/2014 – trzeci sezon mistrzowski – to pierwszy sezon Kciunia w Sportbarze. Opuszcza nas Mario Golly i Mario Wiśniewski.
Krzysztof Kciuk – Aktualny Mistrz Polski POD. Pierwszy w historii Polak startujący w PDC World Darts Chapionships, a ponadto reprezentant Polski na PDC World Cup of Darts 2010 i 2013. Drużynowy Mistrz Europy z Pragi 2007 roku, Mistrz Polski z 2006 roku, Vice Mistrz Świata International Darts Federation z 2011 roku, II Vice Mistrz Europy z Umag 2006 roku. Nieprzerwanie od 2005 roku grający w karze narodowej. Zwycięzca niezliczonej ilości ogólnopolskich turniejów. W 2013 roku na rynek trafiają lotki brytyjskiej firmy Unicorn sygnowane wizerunkiem Krzyśka. W tym roku zobaczymy go na MŚ WDF-BDO.
Sezon 2014/2015 – Czwarty sezon mistrzowski W miejsce Kciunia dołącza Nowosądecka gwiazda – Bartek Chronowski który szczególnie w pierwszej części sezonu dokłada swoją cegiełkę do tytułu. To drugi sezon bardzo wyrównanej walki z Destroyerami. Tym razem wygrywamy bezpośrednimi meczami i lepszą różnicą legów. Obie drużyny kończą sezon z dorobkiem 27 pkt.
Sezon 2015/2016 – Piąty a zarazem ostatni jak dotąd, sezon mistrzowski. I nie chodzi tu tylko o tytuł… Do drużyny dołącza znowu Kciunio. Chyba najłatwiejszy tytuł w naszej historii. Ale cóż… zmęczenie materiału, niesnaski, wręcz kłótnie.... nawet po wygranej 10-0… spowodowały, że SportBar przestał istnieć….
Nasz ostatni wpis na fejsie:
Na dzisiejszym meczu stawia się cała drużyna. Nic dziwnego... Zwycięstwo dawało nam 5 mistrzostwo KLD na 5 kolejek przed końcem sezonu.
Pierwszy zaczął Bober pokonując Kubę Zalotyńskiego 2-0. Kolejny punkt dokłada Kciunio ogrywając bardzo dobrze grającego Rzemoola. Trzeci punkt pada łupem Zająca, nie bez problemów ogrywa Ola 2-1. Kolejny mecz. Gałek trafia na najlepszego w tym dniu Demona i przegrywa z Koniem swojego pierwszego singla.
Pierwszy debel i znowu dobra gra Konia. Równie dobrze gra Kciunio ale Bober odstaje i przegrywamy 0-2.
Drugi debel bez większych emocji 2-0 dla nas i do mistrzostwa potrzebne już tylko 2 punkty!
Pierwszy z nich zdobywa Bilu wygrywając z Rzemoolem 2-0
Kolejny mecz Krzysztof Kciuk kontra Kuba Zalotyński. Co tu dużo mówić. Kciunio jak zawsze robi swoje i piąty tytuł z rzędu staje się faktem.
SPORTBAR MISTRZEM KLD!!!
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nie tak łatwo.
Sezon 2017/2018 – Bober reaktywuje drużynę która bez porażki wygrywa II lige KLD !!!!!!!!
I znowu fejs:
Po reaktywacji drużyny musieliśmy zacząć od II ligi. Ze starego składu został tylko Bober.
Pozostali sportbarowcy to:
Bezapelacyjny lider drużyny Przemysław Łoin - najwięcej wpisów z całej drużyny, najszybsza lotka sezonu całej KLD - 13, zwycięzca rankingu deblowego, drugi w rankingu indywidualnym - przegrał po pechowej porażce w końcówce sezonu z innym byłym zawodnikiem SportBaru - Zającem.
Mariusz Małek - gdyby nie pechowa sytuacja i wstawienie rezerwy do meczu, zajął by miejsce Przemka w klasyfikacji deblistów.
Marcin Małek - jeden z najlepszych zawodników klasycznej odmiany darta w Małopolsce. Grał trochę mniej ale wniósł bardzo duży wkład w nasze mistrzostwo.
Damian Gierczak - młody obiecujący zawodnik. 9 wygranych w sezonie i kolejna cegiełka do mistrzostwa.
Kuba Pietrzyk - nasz student . Jeżeli nauka pozwoli będzie z niego gracz na najwyższym poziomie.
Iwan Polakow - jak już dotarł na mecz, dokładał swoje zwycięstwa.
No i wreszcie on! Mariusz Pająk Krzyżanowski. Powrócił do SportBaru w połowie sezonu. Niepokonany w deblach 10-0. Piąty zawodnik sezonu całej KLD - 5 maksów (zwycięzca 9 przez cały sezon), największa ilość wpisów w drugiej części sezonu z całej drużyny.
Czy to wystarczy na majstra w przyszłym sezonie już w pierwszej lidze? Okaże się za rok. Na pewno dużo pracy przed nami. A może uda się jeszcze wzmocnić. Życzcie nam powodzenia i dozo przy tarczy.
Drużyna SportBaru.

Sezon 2018/2019 – pierwszy sezon ponownie w I lidze – drużynę opuszczają Iwan Polakow i Damian Gierczak, dołączają Łukasz Pietrucha i Dawid Domański a wracają Krzysztof Kciuk i Piotr Bil
Sezon bardzo nerwowy.... szczególnie mecze z V-Elementem... znowu kłótnie... znowu niesnaski... kończymy na drugim miejscu przegrywając wszystkie najważniejsze mecze a ostatni oddając walkowerem... nie zdarzyło się to nigdy wcześniej... no cóż... nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki..

TEAM SPORTBAR definitywnie przestaje istnieć.....

Kapitan:
Przemysław Bobrowski
Zastępca:
Przemysław Łoin
Termin gospodarza:
piątek godz: 20:00
Siedziba:
Dziekanat ( Pędzichów 23, 31-152 Kraków )
Rozegrane sezony:

2017/2018 ( 2 Liga )

2018/2019 ( 1 Liga )